Özel Bakım Ürünleri

 

 

PENQUEST
Sertlik ve metal iyonları tutucu, renk giderici

Organik esaslı, klora karşı stabil olan kompleks yapıcı maddedir. Sertlik iyonlarını bağlayarak havuz yüzeylerinde, makine kısımlarında ve filtre üzerinde kireç oluşumunu önler. Demir, bakır, mangan gibi iyonları bağlayarak, bunların neden olduğu renkli su oluşumunu önler.
Kullanım şekli:
Klor uygulamasından önce havuz suyuna homojen bir şekilde dağıtılarak farklı noktalardan eklenir.
Havuz suyunu 100 ppm azaltmak için 100 m3 havuz suyuna: 0,5 ? 1 L
Ambalaj: 20 kg

 

PENWINTER
Kış bakım ürünü

Kış mevsiminde dolu olarak bırakılan açık havuzlarda kullanılan kış bakım maddesidir. Havuz kenarlarında yosunlaşmayı ve kireçlenmeyi önleyerek sezona girişte yapılacak havuz temizliğini kolaylaştırır. Her tür su ve havuzdaki tüm malzemelerle uyumludur. Sezon sonunda havuza, su sertliğine ve olabilecek kirlenmeye göre çeşitli bölgelerden ilave edilir ve 1-2 gün sirkülasyonu sağlanır.
Kullanım şekli:
Sezon sonunda su sertliğine ve gerçekleşecek kirlenmeye göre çeşitli bölgelerden ilave edilir ve 1-2 gün sirkülasyonu sağlanır.
100 ppm su sertliği için 100 m3 havuz suyuna: 3 L, daha sert sularda her 10 ppm sertlik için ilave 0,5 L
Ambalaj: 20 kg

 

PENANTI
Klor nötralizatörü

Havuzda şok klorlama yapıldıktan sonra, kalan klor fazlasını nötralize etmek üzere kullanılır.
Kullanım şekli:
Şok klorlama yapıldıktan bir müddet sonra, havuz hemen kullanıma açılacaksa aktif kloru istenilen 1-3 ppm aralığına aralığına ayarlamak için havuza ilave edilir.
Her 3 ppm klor fazlası için 100 m3 havuz suyuna ilave 2-3 L
Ambalaj: 20 kg

 

PENSTAB
Klor stabilizatörü

Güneş ışığı ve UV etkisi ile havuz suyundaki aktif klor hızla bozunur ve özellikle açık havuzlarda süratle azalır. Organik granül klorlar içinde bulunan stabilizatör, klorun uzun süre aktif kalmasını sağlar. Stabilize olmayan Kalsiyum Hipoklorit ve özellikle sıvı klor süratle azalır ve klor kullanımı artar. Bu tür klorları stabilize etmek için Stabilizatör kullanımı önerilir. 20 ppm altında etkisizdir, 100 ppm üzerinde kloru tamamen kilitleyeceğinden sakıncalıdır.
Kullanım şekli:
Klor uygulamasından sonra havuz suyuna homojen bir şekilde dağıtılarak eklenir. Düzenli kullanım için 100 m3 havuz suyuna: 200 g
Ambalaj: 15 kg

 

PENCLEAN
Filtre ve yüzey temizleyici

Yumuşak organik esaslı asit içerir. Havuz, ekipman ve diğer yüzeyler üzerinde birikmiş olan kireç ve mineral tabakasını temizler. Asitten etkilenen (mermer, karotaş, beton, çimento vb) yüzeyler dışında, vitrifiye yüzeyler, seramik, cam, metal vb. yüzeylerde güvenle kullanılır. Toz halinde olduğundan kullanımı daha kolay ve ekonomiktir.
Kullanım şekli:
Birikmiş tabaka üzerine uygulanır ve en çok 30 dakika bekletildikten sonra temizlenir. Kullanım sonrası iyice durulanmalıdır. %10-20?lik çözelti olarak kullanılır.
Ambalaj: 25 kg

 

PENFLOC
Hızlı çöktürücü, topaklayıcı

Havuz suyunda bulunan ve havuza bulanıklık veren organik ve inorganik kaynaklı kolloid parçacıkları floklaştırarak (topaklaştırma) hızlı çökmesini sağlayan ve havuzu berraklaştıran polimerik yapıda bir çöktürücüdür. Havuz suyunun sağlıklı duruma gelmesini ve estetik görünmesini sağlar. Havuz suyunda bulanıklık olduğunda uygulanır. Dibe çöken büyük topaklar dip süpürgesi ile uzaklaştırılabilir, daha küçük topaklar filtrede tutulur. Havuz suyu daha hijyenik ve estetik bir duruma gelir.
Kullanım şekli:
Homojen dağıtılarak dozlanır. Yeterli sirkülasyon sağlandıktan sonra pompa kapatılır ve havuz suyu birkaç saat dinlendirilir. Dibe çöken topaklar alınır ve ince parçalar filtre ile tutulur.
100 m3 havuza: 1 L
Ambalaj: 20 kg

 

PENDUTY
Havuz plastik aksamında kullanılan kir ve yağ sökücü

Nonyonik ve katyonik yapıda yüzey temizleyici. Havuz yüzeyleri, ekipmanları ve mobilyalarının temizliği için kullanılır.
Ambalaj: 20 kg

 
Adres: 1145/11 Sokak C Blok No:1 Hırdavatçılar Çarşısı Yenişehir-İZMIR Tel: 0 232 469 01 33-34 Fax: 0 232 469 01 35
E-mail:
agron@agron.com.tr
su arıtma firmaları izmir - klor dozaj - polielektrolit - polimer - yumuşatma - içme suyu - dezenfeksiyon - elektriksiz klorlama - güneş enerjili klorlama - tezgahaltı arıtma - arsenik - saf su - filtre - carmaha - su su - arsenik - ev tipi su arıtma - ters ozmoz - su yumuşatma - tablet tuz - havuz kimyasalı - temiz su - osmoz - su arıtma sistemleri