TEZGAHALTI İÇME SUYU ÜNİTELERİ
TERS OSMOZ NEDİR?

Günümüzün en hızlı gelişen su arıtma teknolojisidir. Bu sistem tabiatta gerçekleşen osmoz olayının yapay olarak tersine çevrilmesi şekli ile gerçekleşir. Suyun molekül yapısında filtrasyon yaparak kuyu ve şebeke suyundan kaliteli içme suyu elde edilir.

SUYUN ÖNEMİ

Su hiç şüphesiz hayatımızın en önemli besin maddesidir. İnsan besin maddesi tüketmeden vücudundaki depoları kullanarak günlerce yaşayabilir. Ancak sıvı gıda tüketmeden sadece birkaç gün yaşayabilir. Suyun; yiyeceklerin sindirimi, zehirli maddelerin vücuttan atılması,vücut ısısının denetlenmesi,eklemlerin kayganlığının sağlanması ve elektrolitlerin taşınması gibi oldukça önemli görevleri vardır.
Özellikle vücut suyunun %15-20'sinin kaybı yaşamın yitirilmesine neden olabilir. Dünyamızın ¾ ü su olmasına rağmen bütün bu suyun sadece çok az bir kısmı hayatımızı sürdürmeye uygun özelliktedir. Her modern toplum bu sınırlı kaynağı daha da kısıtlamaktadır. Su her zaman çevresel faktörlerin kirletmesi ile karşı karşıyadır ve dış etkenlerin neticesinde tadı, kokusu ve bakteri içeriği bakımından bozulabilir. Su kaynağı temiz olsa bile,kilometrelerce uzaklıktan borularla evimize ulaştığından, bu yolculuğu esnasında oluşan kötü yönde değişimler musluklarımızdan bardağımıza boşalacaktır.

Dolayısıyla günümüzde çeşme suyu içmekten kaçınıyor ve şişelenmiş su alarak, sağlığımızı başka bir bilinmeyen tehlikeye karşı savunmasız bırakıyoruz. Temiz su kullanmak ve elde edebilmek basit ve güvenli olmalı. Su arıtmada WATERCLINIC ailesiyle size rahatlıkla içeceğiniz berrak, temiz, güvenilir ve sağlıklı suyu bardağınıza kadar getiriyoruz. Evinizde, iş yerinizde ve gerek duyduğunuz heryerde...

Evsel Ters Osmoz un Genel Özellikleri;

Günde ortalama 100-200 Litre arası arıtılmış ve her zaman aynı kalitede su temin eder. Rezerv tankı sayesinde 11 litre su depolayabilir. 0,0009 mikron Membran filtresi sayesinde hem kimyasal hem de mikrobiyolojik arıtım gerçekleştirir. 5 ayrı filtrasyon işlemi gerçekleştirerek damak zevkinize uygun su kullanmanızı sağlar.

 

TERS OSMOZ, MİKROORGANİZMALAR, TORTU VE İYONLAR

 

 

Osmoz da bulunan membran ve filtreler;

1-Sediment Filtre; Sisteme giren şebeke suyu 1. aşamada 5 mikron tortu filtreden geçirilerek süzülür.

2-Granül Aktif Karbon Filtre; tortulardan arıtılmış su bu aşamada ve 3.aşamadaki Blok Aktif Karbon Filtre ile birlikte suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır.

3-Blok Aktif Karbon Filtre; 2.aşamada bulunan Granül Aktif Karbon Filtre ile birlikte sudaki organik maddeyi ve serbest kloru alırken suyu tat, koku ve renk bakımından iyileştirir.

4-Membran Filtre; Sudaki mikrobiyolojik ve kimyasal arıtımı gerçekleştirir.

5-Depolama Tankı; Arıtılmış suyu depolamak için kullanılır.

6-İnline Karbon Filtre; Hindistan cevizi kabuğundan imal edilen inline kartuş filtre suyunuza lezzet vererek içimi hoş hale getirir.

 

Adres: 1145/11 Sokak C Blok No:1 Hırdavatçılar Çarşısı Yenişehir-İZMIR Tel: 0 232 469 01 33-34 Fax: 0 232 469 01 35
E-mail:
agron@agron.com.tr
su arıtma firmaları izmir - klor dozaj - polielektrolit - polimer - yumuşatma - içme suyu - dezenfeksiyon - elektriksiz klorlama - güneş enerjili klorlama - tezgahaltı arıtma - arsenik - saf su - filtre - carmaha - su su - arsenik - ev tipi su arıtma - ters ozmoz - su yumuşatma - tablet tuz - havuz kimyasalı - temiz su - osmoz - su arıtma sistemleri